top of page

Výsledky slalomu


Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila aj v nedeľnom slalome Európskeho pohára v Jasnej. Na druhom mieste skončila Britka Charlie Guestová s odstupom 80 stotín sekundy, tretia bola Švédka Ylva Staalnackeová (+0,88).

Ďalšia slovenská reprezentantka, 16-ročná Sophia Christine Lilgová, obsadila 51. pozíciu (+20,47).

„Boli to pre mňa ťažké preteky a musela som sa plne koncentrovať. Víťazné double sobota, nedeľa som dlho nezažila,“ povedala Vlhová v cieľových priestoroch, kde ju druhý deň za sebou oslavoval početný dav fanúšikov.

„Veľmi som si to užila a som nesmierne šťastná, že som opäť vyhrala a mohla som fanúšikom trošku odovzdať moje emócie. Teším sa, že som mohla súťažiť na mojom domácom kopci, no radosť žiť. Veľmi cítim podporu, je to však aj zodpovednosť, chcela som sa im odvďačiť a som rada, že sa mi to podarilo. Vždy, keď vidím toľko ľudí, som prekvapená. Veľmi si to vážim a teším sa, že sú stále so mnou.“

Dvadsaťtriročná Slovenka sa suverénne stala najúspešnejšou pretekárkou víkendu a získala Veľkú cenu Demänovských jaskýň. Najstaršie lyžiarske podujatie na Slovensku sa s pauzami organizuje od roku 1939.

kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze: SL (509í), 3.3.2019

zdroj: TASR, SITA


Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page